KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16551012
nr 1655 1012
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -65, fåglar vid sjö. Olja på pannå, 39x50 cm, yttermått inklusive ram: 64x75 cm
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 4 november 2024
kl 20:11:45
4/11 19:04:27
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors